poniedziałek, 15 lipca 2013

PRZEŚCIERADŁA

Witam

Zszedłszy kilka dni temu do piwnicy rodziców dojrzałam w reklamówce ich stare prześcieradło z froty. Ogromne było 160x250, żółciutkie i dawno zapomniane. Mama pozwoliła mi je podkraść i zużyć na nowe prześcieradełka do łóżeczka (120x60). Stare były już w fatalnym stanie i od początku mocno kuse. Tym sposobem pociecha moja najmniejsza dorobiła się nowych/starych prześcieradeł w liczbie trzech.

Samych prześcieradeł pokazywać nie będę bo nie ma co oglądać, ot zwykłe prześcieradła z gumką. Jednak dla zainteresowanych wklejam stronę ze zdobycznej książki "Ilustrowany kurs kroju i szycia" Maggi McCormick Gordon. Jest tam bardzo przystępnie i rzetelnie opisane jak uszyć takie prześcieradło. Jedyne co zmieniłam to użyłam mniej gumki bo ok 1/2 obwodu materaca.


POLECAM :) i POZDRAWIAM

PS. Złożyłam swoje pierwsze zamówienie w pasmanterii Polimex... zobaczymy kiedy i co przyjdzie :) Sam proces kompletowania zamówienia zajął mi chyba tydzień i nabiłam im spory ruch na stronie :) Korzystając z pobytu u rodziców skroiłam cztery komplety damskie - ich szycie ruszy zaraz po przyjściu zamówienia z zamkami :)

4 komentarze:

 1. Nie ma to jak recykling...widzę ,że zamiast odpoczywać działasz na całego...:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ahh bo to taki odpoczynek nieodpoczynek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. super :) recykling pierwsza klasa :)

  OdpowiedzUsuń
 4. no to czekam na te cztery komplety i ja tez musze tam w końcu złożyć zamówienie

  OdpowiedzUsuń