wtorek, 21 maja 2013

JAK USZYĆ GETRY cz. 2

Witam

Szyjemy getry :)

Mamy już wycięte dwie nogawki lewą i prawą.

14) Gdy tak jak ja dół nogawek macie podwinięty oryginalnym podwinięciem bluzki trzeba podpruć założenie po bokach by ponownie je podłożyć po zszyciu nogawek.

15) Jeśli szyjemy getry ze szwami po bokach w tek chwili zszywamy przód i tył nogawek po zewnętrznym boku. Następnie składamy nogawki (prawą stroną do środka), spinamy szpilkami lub fastrygujemy i zszywamy od kroku (dzióbek na wykroju) do dołu.

16) Podwijamy nadprute fragmenty dołu, "chowamy" szew boczny i przeszywamy zgodnie z oryginałem w bluzce. Po wywinięciu na prawą stronę otrzymujemy dwie nogawki getrów.  

17) Jedną nogawkę wywracamy na lewą stronę. 

18) Nogawkę, która jest prawą stroną do góry wkładamy w drugą nogawkę. Układamy szwami wewnętrznymi do siebie, tak by po wyrównaniu widać było jedna nogawkę.

19) Spinamy lub fastrygujemy krok. W miejscu gdzie nogawki schodzą się w kroku szwy układamy jeden na prawą drugi na lewa stronę. Zszywamy :)
 
20) Po tym zabiegu wygląda to tak:

21) Po wyjęciu nogawki otrzymujemy getry

22) Górę getrów wykańczamy ściegiem zygzakowym by uniknąć prucia. Dzięki temu ułatwiamy sobie pracę i nie musimy dwa razy podwijać getrów w pasie.

23) Podkładamy górę na szerokości 3 cm i przeszywamy lekko naciągając tkaninę. Pamiętamy by pozostawić 1-1,5cm otwór na wciągnięcie gumki.

24) Ja przestebnowałam (tj. przeszyłam drugim szwem na szerokość stopki) getry w pasie by wyglądały ładniej i schludniej.

25) Wkładamy gumkę - moja ma ok 1,5 cm szerokości. Pilnujemy by gumka się nie skręciła i na koniec przeszywamy gumkę na maszynie.

26) Zakańczam oba szwy podwinięcia w talii.

27) Gotowe.


Mam nadzieję, że jest choć troszkę czytelnie. Jeśli cokolwiek jest niejasne to piszcie :)

Pozdrawiam

5 komentarzy:

 1. Wszystko pięknie i ładnie wytłumaczone. Nic tylko się zabrać za uszycie. Tak czułam, że nie wystarczy wyciąć na oko i zeszyć ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. gdybym sie znala na szyciu to pewnei byloby dla mnie czytelne a tak ...pomarzyc sobie moge :)
  ale super wyszły :) nic tylko wkładac i nosic :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki serdeczne za tutorial. Planuje uszyć córci getry, także zapisuje do ulubionych i na pewno skorzystam. Bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 4. OOO daj znać jak się uda uszyć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W poprzednim poście dziękowałam za trik z dziurkowym wykrojem, teraz chce powiedzieć co ja robię żeby nie wciągać gumki--- przy podwijaniu góry wkładam od razu zszytą na odpowiedni rozmiar gumkę--- nie mam wciągania potem. Jestem tak leniwa ze nawet wciąganie gumki jak mogę to sobie daruję:) Pozdroowienia i dzięki za sposób na getry

  OdpowiedzUsuń