piątek, 21 czerwca 2013

MIĘDZYZDROJE

Międzyzdroje to było miejsce naszych tegorocznych wczasów.


Jest to miasto, które mogę gorąco polecić na wypoczynek - także z dziećmi.
Niewątpliwe plusy to piękne, szerokie plaże. Dojść do plaży jest dużo i są łagodne, maksymalnie trzeba pokonać 5-6 stopni.Temperatury jak to w Bałtyku ale nam to nie przeszkadzało zażywać kąpieli :)
Warto odwiedzić Woliński Park Narodowy a w nim zagroda pokazowa żubrów, dziki, jelenie i sarny. Przyjemne ścieżki spacerowe po lesie dają wytchnienie w upalne dni.Mogę też polecić wystawę w Muzeum Przyrodniczym WPN. Jest ona niewielka ale dużo zwierząt i roślin daje zainteresowanie nawet najmłodszym pociechom.


Na całej wyspie Wolin jest też wiele tras rowerowych , na których widać było całe rodziny.
Na wypoczynek polecam jechać samochodem bo  w pobliżu Międzyzdrojów można zwiedzić dużo przyjemnych miejsc. Miedzy innymi skansen Słowian i Wikingów, oraz inne drobne ślady bytowania plemion słowiańskich w miejscowości Wolin.

Równie blisko, w miejscowości Karsibór, jest wyspa skarbów - przyjemne miejsce gdzie dzieci mogą się pobawić, zobaczyć z bliska zwierzęta domowe, poskakać na trampolinie i przejść piracki tor przeszkód ;) Miała tam być tez chata rybacka z XVIII wieku ale już nic z niej nie zostało :-)Pobliskie Świnoujście daje możliwość zobaczenia z bliska i z wysoka Latarni Morskiej i kanału portowego.


Oraz fortu Gerharda - warto dołączyć się do wycieczki oprowadzanej przez przewodników bo robią to w sposób ciekawy i niestandardowy.


No i atrakcję jaką jest "rejs" promem.W Międzyzdrojach jest też piękne Molo, Aleja Gwiazd a poza tym oceanarium, muzeum muszli i muzeum figur woskowych ale tam nie byliśmy.

Edit: chcę też polecić tanie, pyszne, domowe jedzenie w Willi 777 na ul. Krasickiego 8. Miejsce dostępne dla wszystkich i odwiedzane przez wielu. A na świeżą rybę warto wybrać się do Portu Rybackiego.

Byliśmy tam dwa tygodnie o nudzie nie mogło być mowy. Zaznaczyć jednak powinnam, że pogodę mieliśmy idealną! Mam nadzieję, że tym postem pomogę tym, którzy jeszcze nie zdecydowali gdzie wypocząć w tym roku lub w kolejnych latach.

6 komentarzy:

 1. ojj i pewnie te dwa tygodnie strzeliły jak z bata :D

  OdpowiedzUsuń
 2. oj zleciało w oka mgnieniu :) :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy tam nie byłam, ale widzę że warto się wybrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie warto :) Ja byłam w dzieciństwie i teraz wróciłam z jeszcze większym zachwytem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Och, zazdroszczę - my jeździmy w góry. A tak mi się marzy może...:).

  OdpowiedzUsuń